Tradicionalna manifestacija “Kulturno leto”, koju već 14 godina zaredom organizuje Dom kulture u Prokuplju, počela je danas u pešačkoj zoni još jednim “Korakom u boji”, omiljenim programom koji okuplja najmlađe sugrađane i ljubitelje likovne umetnosti.
Veliko platno postavljeno u centru grada pretvoreno je u prostor za kreativno izražavanje, gde su deca i prolaznici imali priliku da bojama i maštom ostave svoj trag. Oslikavanje platna, koje svake godine simbolično otvara letnju kulturnu sezonu, privuklo je pažnju brojnih građana.
Iz Doma kulture ističu da ovaj šareni korak, oslikan najlepšim letnjim bojama, predstavlja jednu od najlepših izložbi na otvorenom u gradu. Dodaju da učesnici imaju priliku da naslikaju sve što požele i tako postanu deo zajedničkog umetničkog dela koje se godinama stvara i čuva kao uspomena na manifestaciju. Prema njihovim rečima, “Korak u boji” i ove godine sija posebnim sjajem, na zadovoljstvo organizatora, učesnika i svih ljubitelja umetnosti.
Najmlađi učesnici nisu krili zadovoljstvo zbog prilike da pokažu svoju kreativnost. Sa puno entuzijazma prenosili su na platno sve ono što im je bilo na umu i u srcu, uživajući u svakom potezu četkicom.

Šarena umetnička dela talentovanih prokupačkih mališana unela su vedrinu u vreli letnji dan i izmamila osmehe brojnih prolaznika, koji su zastajali da pogledaju nastajanje jedinstvene izložbe pod vedrim nebom.
Početak 14. Kulturnog leta tako je još jednom pokazao da umetnost najlepše povezuje ljude, bez obzira na godine, i da kreativnost dece može da oplemeni gradske ulice i svakodnevicu.








