U svečanoj sali Grada Prokuplja danas su potpisani ugovori o dodeli novčanih nagrada učenicima osnovnih i srednjih škola koji su ostvarili izuzetne rezultate na republičkim takmičenjima, osvojivši jedno od prva tri mesta.
Ugovore sa nagrađenim učenicima, u prisustvu njihovih roditelja, potpisao je gradonačelnik Prokuplja Miroslav Antović, koji im je tom prilikom čestitao na postignutim rezultatima i poželeo uspeh u daljem školovanju i radu.
Za ovu namenu Grad Prokuplje izdvojio je ukupno 908.000 dinara, a nagrađena su 33 pojedinačna učenika i devet ekipa. Prvonagrađeni su dobili po 25.000 dinara, drugoplasirani po 20.000 dinara, dok je trećeplasiranim učenicima pripalo po 15.000 dinara.
Kada je reč o pojedinačnim rezultatima, najviše nagrada osvojila je Muzička škola “Kornelije Stanković” sa 17 priznanja. Slede Osnovna škola “Ratko Pavlović Ćićko” i Gimnazija sa po šest nagrada, dok je Osnovna škola “Nikodije Stojanović Tatko” osvojila dve nagrade. Tehnička škola “15. maj” i Medicinska škola “Dr Aleksa Savić” osvojile su po jednu pojedinačnu nagradu.
U ekipnim plasmanima najuspešnija je bila Gimnazija sa pet nagrada, dok su osnovne škole “9. oktobar” i “Ratko Pavlović Ćićko” osvojile po dve ekipne nagrade.
Iz Grada Prokuplja poručuju da će i ubuduće nastaviti da nagrađuju i podstiču učenike koji ostvaruju vrhunske rezultate na takmičenjima, kao ulaganje u znanje i budućnost mladih.








