Naslovna Društvo Opozicija kritikovala nove odluke vezane za JKP “Gradski vodovod”

Opozicija kritikovala nove odluke vezane za JKP “Gradski vodovod”

2

Na jučerašnjoj sednici Skupštine Grada Prokuplja, pored burne rasprave i verbalnog sukoba odbornika vlasti i opozicije, usvojeno je i nekoliko odluka koje su ostale u senci političkih prepucavanja.

Među njima je i Predlog odluke o izmenama i dopunama Odluke o osnivanju JKP “Gradski vodovod”, kojim se proširuje delatnost ovog javnog preduzeća. Prema usvojenim izmenama, Gradskom vodovodu povereno je upravljanje gradskim bazenom, ali i obavljanje dimničarskih i veterinarskih usluga.

oglas

Ova odluka izazvala je kritike opozicionih odbornika, koji su tokom rasprave ponovo izneli primedbe na rad vršioca dužnosti direktora JKP “Gradski vodovod” Ivana Nikolića i način rukovođenja preduzećem.

Odbornik Demokratske stranke Radoslav Milenković ocenio je da se ovakvim odlukama dodatno opterećuje rad komunalnog preduzeća.

– Na jučerašnjoj sednici Skupštine desio se najbezobzirniji napad na ono bez čega grad ne može da funkcioniše – na JKP “Gradski vodovod” od strane SNS-a i njihove kamarile. Uz sve probleme koje ovo preduzeće već ima, sada su mu dodate i dimničarske usluge, pa čak i poslovi koji nemaju direktne veze sa osnovnom funkcijom vodovoda, i veterinarskim uslugama gde su životinje isplivale u prvi plan, sa potencijalom za otvaranje ZOO vrta. Tu je i izdavanje opreme na lizing pod parolom “ja tebi – ti meni”. Građani Prokuplja moraju dobro da razmisle kako će se ovakve odluke odraziti na njihov život u budućnosti, rekao je Milenković.

Primedbe na funkcionisanje Gradskog vodovoda izneo je i šef odborničke grupe Stranke slobode i pravde Milomir Andrić.

– Način na koji se lokalna vlast odnosi prema Gradskom vodovodu veoma je problematičan. Dok predstavnici vlasti hvale rukovodstvo preduzeća, direktor je za svega dva meseca napravio dug od skoro 12 miliona dinara. To je kao kada biste detetu dali bombu da se igra sa njom. Ako se nastavi ovakav odnos prema vodovodu i praksa angažovanja savetnika iz drugih javnih preduzeća, kao na primer direktora Turističke organizacije, ona dečja bomba može da preraste u atomsku, a građani bi trebalo ozbiljno da se zamisle, izjavio je Andrić.

Na kraju svog obraćanja Andrić je postavio i pitanje da li je neko od građana u poslednje vreme video načelnika Topličkog okruga.

8
0

2 KOMENTARA

  1. Pa Gospodin Nikolić je ekonomski mag, ima da ih nema tih 12 miliona. A i ne znam što se bilo ko oko te siće opterećuje. Može on puno bolje od toga….

  2. Kada se spoje dva nepismena,bahata i ljigava funkcionera,obojica nekadasnji NK majstori sa osnovnom skolom,jedan,koji je popravljao klime a drugi,koji je prao vodomere,dobija se unistenje Prokuplja,privatizacija gradske imovine i pljackanje gradjana na svakom koraku,Jedan daje delatnosti na skupstini kao da je skupstina Prokuplja njegova licna prcija a drugi ih uzima kao da je vodovod njegovo privatno preduzece.I opet sve po dzepovima gradjana Prokuplja a za njihove nove nekretnine i nove automobile.Prokuplju nema pomoci,ljudi sve vise odlaze,oporavak od ovakvih beskicmenjaka trajace decenijama.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Ovde unesite svoje ime