Naslovna Društvo Nezadovoljstvo radnika u Vodovodu: Pominje se i mogućnost štrajka

Nezadovoljstvo radnika u Vodovodu: Pominje se i mogućnost štrajka

13

U JKP “Gradski vodovod” danas je održan sastanak predstavnika dva reprezentativna sindikata sa vršiocem dužnosti direktora preduzeća Ivanom Nikolićem, na kojem su zaposleni izneli niz primedbi na funkcionisanje ovog komunalnog preduzeća.

Prema informacijama do kojih smo došli, sastanak je trajao više od dva sata, a jedna od glavnih tema bila je kupovina vozila za pogrebne usluge. Radnici smatraju da je cena od preko 1,9 miliona dinara previsoka za vozilo staro 16 godina. Kako navode zaposleni, prilikom slanja ugovora prodavac nije dostavio menicu i menično ovlašćenje, iako je to bila obaveza. Takođe, zapisnik o preuzimanju vozila navodno nije potpisan, iako je vozilo trebalo da bude dopremljeno u Prokuplje.

oglas

Na sastanku je pokrenuto i pitanje izdavanja građevinskog materijala bez izlaska komisije na teren, a u vezi sa objektom koji je, kako se tvrdi, oštećen mehanizacijom vodovoda tokom rušenja kuća stradalih u prošlogodišnjim požarima u selu Žitni Potok.

Zaposleni su izrazili nezadovoljstvo i zbog finansijske situacije u preduzeću, navodeći da im je isplaćena samo polovina aprilske zarade. Kako tvrde, među radnicima vlada veliko nezadovoljstvo, pa se sve češće pominje i mogućnost organizovanja štrajka.

Kao jedan od problema istaknuto je i funkcionisanje gradskog bazena. Radnici navode da postoje nedoumice u vezi sa upotrebnom dozvolom, kao i da nedostaje deo dokumentacije o tehničkim specifikacijama. Dodatno pitanje predstavlja i angažovanje radnika koji bi trebalo da budu zaposleni na poslovima vezanim za rad bazena.

Sudeći po atmosferi među zaposlenima i brojnim otvorenim pitanjima, pred ovim komunalnim preduzećem mogao bi biti veoma turbulentan period.

9
2

13 KOMENTARA

  1. Najveći problem u ovom gradu je ova vlast, pa samim tim i za stanje u Vodovodu snosi odgovornost. Postavljaju ljude koji ne znaju svoj posao, jer ni sama vlast ne pokazuje dovoljno stručnosti. Kada se malo bolje pogleda, glavni krivac za stanje u Vodovodu je prvi direktor, koji je birao ljude iz Hameuma koji će ostati da rade u Vodovodu. Birao ih je po stranačkim i prijateljskim kriterijumima.
    Tako je ostala čitava ekologija da radi u Vodovodu – ljudi koji ne znaju dovoljno o vodi i vodovodnom sistemu. Nakon toga sve ide nizbrdo. U poslednjih nekoliko meseci u Vodovod dolaze ljudi sa kriminalnom prošlošću, među kojima ima bivših robijaša, lopova i narkomana. Trenutno ih ima nekoliko koji, po mom mišljenju, ne rade svoj posao kako treba, a stalno su u kontaktu sa doktorom kojem prenose informacije.
    Po tome se vidi kako vlast gleda na taj Vodovod, kao da firma proizvodi žvake, a ne pijaću vodu za hiljade i hiljade ljudi

  2. Pa dobili smo šta smo tražili. Ćutali kada je postavljen za direktora iako su svi znali i sprdali se postavljanjem sadašnjeg vršioca dužnosti. Čovek nema prosto kapaciteta i kredibiliteta za vođenje jednog ovakvog preduzeća. Ovo su posledice dugogodišnjeg zapostavljena vodovoda, kako u tehničkom smislu tako i u ljudskom kadru. Na žalost lokalne strukture vlasti biraju sebi slično nekompetetno i bahato. Kako ga posadiš tako će rasti.

  3. Posto ocigledno i ti radis u tom vodovodu jer znas da ima tamo nekoliko robijasa koji po tvom misljenju ne rade svoj posao sto znaci da ti znas da oni ne rade i ko su ti ljudi i da su u kontaktu sa doktorom.Posto sve to znas o njima budi frajer a ne kukavica kao sto i jesi jer svi dobro znaju ko si i kakav si ti lopov za gvozdje i ograde i zasto prozivas te ljude pa dodji lepo do direktora i kazi koji su to robijasi i narkomani po imenu i prezimenu.Robijasi su odlezali svoje a ti i dalje krades.

    • Nisi ti robijasi ti si narkoman koji nista ne radi, vec glavni zadatak ti je da prenosis sve informacije, posto si na otvorenoj liniji sa doktorom. Jedan obicna bot. Jos malo, bice te vi svi tamo gde zasluzujete da budete. Vi ste zadnja linija odbrane ove lopovske vlasti. Vi cete da idete u cacilend, vi cete da plasite i zastrasujete ljede i da ih maltretirate ko je protiv lopovska vlasti. Zato i dovode vas takve u firmama. Gde ste bili pre par godina kada su bili sigurni u pobedu na izborima, neko u zatvor, neko na ulici sa pricom u ruci i flasicama rakije u dzepu. Sad kad je gusto dosli ste vi na red da radite u ozbiljnim firmama a glavni posao vam je da prenosite i da branite ovaj uruseni sistem.

  4. Nemojte tako,imate u vodovodu i dobrih strucnjaka,mozda nisu za vodu,ali jesu za rostilj,za rusenje kuca,za nestanak kardana,za ispijanje ogromnih kolicina alkohola,za privatne kombinacije,a postoji i specijalizovana ekipa za prevoz gvozdja,cementa i cigle u privatne svrhe ili mozda u privatne vikandice.Sto je najgore,u toj ekipi niko nije vozac vodovoda ali voze po narudzbini.Istraga je u toku.

  5. Ma je li moguće? Ne verujem ja u to što se piše, da u to preduzeće ima mućke, nema šanse. A još da i direktor umešan ne verujem. Lažu sigurno .

  6. Stanje vodovoda je stanje drzave, jedno opste ludilo. Nestrucna lica na izuzetno odgovornim mestima. Pocev od poglavice koji rusi kuce, koji nije opravdao milione za rizlu, koji ne zna gde su 30 kubika betona, koji kupuje pogrebno vozilo za izuzetno visoku cenu a da vozilo ne vredi ni upola. Do ovih zamenika direktora narocitno za finansije, koji pravi ” zadrugu ili farmu” od firme, jer to ume najbolje. Sve u svemu zalosno je sta je napravljeno za ovih 14 godina.

  7. Nisi ti robijasi ti si narkoman koji nista ne radi, vec glavni zadatak ti je da prenosis sve informacije, posto si na otvorenoj liniji sa doktorom. Jedan obicna bot. Jos malo, bice te vi svi tamo gde zasluzujete da budete. Vi ste zadnja linija odbrane ove lopovske vlasti. Vi cete da idete u cacilend, vi cete da plasite i zastrasujete ljede i da ih maltretirate ko je protiv lopovska vlasti. Zato i dovode vas takve u firmama. Gde ste bili pre par godina kada su bili sigurni u pobedu na izborima, neko u zatvor, neko na ulici sa pricom u ruci i flasicama rakije u dzepu. Sad kad je gusto dosli ste vi na red da radite u ozbiljnim firmama a glavni posao vam je da prenosite i da branite ovaj uruseni sistem.

  8. Srbija ne sme da stane. Vodovod ne sme da stane. Sa dip. ekonomistu trnavcem na čelu preduzeća imamo zagarantovan uspeh! Sposobnosti našeg direktora prevazilaze okvire i stručnost našeg preduzeća. Čovek je podigao igricu na viši nivo, prevazišao granice ove naše skučene sredine. Samo loš čovek ne vidi koliko on radi za sve nas. Nismo mu ni do kolena, možete samo da mu prd… pod prozor. Ma samo da budete ljubomorni na njega i sve uspehe koje je postigao za ovih kratkih četiri meseca. A sve što pričaju da se ugradio u vozilo, da je zaposlio ženu, srušio neki zid, za tu rizlu i taj beton… Čisto zloba onih koji ga mrze, izmišljaju i pakuju čoveku. Molićete vi da nam se on vrati kada podnese ostavku!!!

  9. Jedva čekam da se bazen otvori. Pa da me čuvar vrednosti bazena, spasioc Pamela Nikolić bar dva puta spase pri davljenju. Ne od davljenja u vodi već finansijski redovnom platom. Mada koliko vidimo loše plivaš u ulozi direktora, dragi naš direktore.

  10. Spavate li mirno kući posle čitanja komentara na ovim našim lokalnim medijima? Šta sve narod još ne zna, a smuljalo se u ovih par meseci.

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Ovde unesite svoje ime