Naslovna Društvo Otvaranje bazena i dalje neizvesno: Nadzorni odbor traži da se prvo otklone...

Otvaranje bazena i dalje neizvesno: Nadzorni odbor traži da se prvo otklone svi nedostaci

0
foto: Info 027

Uprkos nezvaničnim informacijama da bi gradski bazen u Prokuplju mogao da bude otvoren početkom naredne nedelje, zapisnik sa sednice Nadzornog odbora JKP “Gradski vodovod”, održane 16. juna, ukazuje da objekat još nije ispunio sve uslove za bezbedno puštanje u rad.

U zapisniku, u koji smo imali uvid, navodi se da je Nadzorni odbor prihvatio primedbe i utvrđene nedostatke na objektu. Među njima su nepostojanje gromobranske instalacije, neispravna desna pumpa, nezamenjen glavni ventil na malom bazenu, nedostatak izveštaja o ispitivanju električne instalacije, kao i neobavljena obuka zaposlenih za bezbedan rad sa aluminijum-sulfatom.

oglas

Zbog toga je Nadzorni odbor naložio direktoru JKP “Gradski vodovod” da gradski bazen ne bude pušten u javnu i komercijalnu upotrebu dok svi uočeni nedostaci ne budu otklonjeni.

Odbornik Stranke slobode i pravde u Skupštini grada Prokuplja Milomir Andrić ocenio je da ovakav razvoj događaja pokazuje neodgovoran odnos lokalne vlasti prema realizaciji projekta.

– Radovi na rekonstrukciji bazena počeli su još prošle godine, što znači da je bilo dovoljno vremena da se sve završi u skladu sa zakonom i važećim propisima. Umesto toga, nakon probijenih rokova sada postoji pokušaj da se bazen otvori iako su nadležni utvrdili niz nedostataka. Bezbednost građana, a posebno dece koja će biti najbrojniji korisnici bazena, mora biti ispred svakog roka i političkog interesa. Pozvaćemo na odgovornost direktora Gradskog vodovoda ukoliko otvori bazen bez otklanjanja svih nedostataka i tako ugrozi bezbednost građana, rekao je Andrić.

U zapisniku se dalje navodi da direktor JKP “Gradski vodovod”, pre donošenja odluke o puštanju bazena u rad, mora Nadzornom odboru da dostavi izveštaj o spremnosti objekta za bezbedan rad, kao i dokaze da su svi utvrđeni nedostaci otklonjeni.

Nadzorni odbor će, kako se navodi, zatražiti i zvanično izjašnjenje od Gradske uprave Prokuplja o tome da li, kao nadležni organ za izdavanje građevinskih akata, pod punom materijalnom i pravnom odgovornošću smatra da se rekonstruisani kompleks gradskog bazena može bezbedno i zakonito pustiti u javnu i komercijalnu upotrebu na osnovu postojeće upotrebne dozvole.

Građani Prokuplja očekivali su da će ovog leta, posle pet godina pauze, ponovo moći da koriste gradski bazen. Međutim, za sada nije poznato kada će objekat biti otvoren, niti da li će svi uočeni nedostaci biti otklonjeni u planiranom roku.

Bez obzira na očekivanja građana, bezbednost korisnika, a naročito dece, mora ostati apsolutni prioritet prilikom donošenja odluke o početku rada bazena.

7
0

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Ovde unesite svoje ime